AKTUALNOŚCI

2017-10-13
Dzień Nauczyciela

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za życzenia z okazji naszego święta. Szczególne podziękowania za przepiękny tort - to była prawdziwa niezpodzianka!

2017-09-03
Zebranie z rodzicami

06.09.2017 r., o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym. Na zebraniu zostaną omównione najważniejsze kwestie dotyczące organizacji nauki i opieki oraz roczny plan pracy. Serdecznie zapraszamy!

2017-08-22
Tydzień adaptacyjny dla nowych Przedszkolaków

W dniach 28-31 sierpnia odbędzie się tydzień adaptacyjny w naszym przedszkolu. Wszystkich nowych Przedszkolaków zapraszamy codziennie od godz. 10.00 do godz. 11.30.  W tym czasie będziemy się wspólnie bawić i uczestniczyć w krótkich zajęciach, tak aby wejście w całkowity tryb przedszkolny od 1 września przebiegał jak najspokojniej. Do zobaczenia w poniedziałek!

2017-05-31
Wyniki konkursu fotograficznego "Polska w obiektywie"

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty! I miejsce: "Polska opolska wieś" p. Ślusarczyk, II miejsce: "Powitanie wiosny" p. Sielska, III miejsce: "Majówka nad Wartą" p. Witczak. Jury wyróżniło również 2 prace - "Nasze pola i łąki" p. Zielińskiego oraz "Gubałówka" p. Ogórkiewicz. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zabawie, a zwyciezcom serdecznie gratulujemy. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody. Zwycięskie zdjęcia można obejrzeć w przedszkolu oraz na naszym profilu FB. 

2017-05-26
Koncert z okazji Dnia Mamy i Taty

W piątek przedszkolaki zaprezentowały się rodzicom z okazji ich świeta. Na początku młodsze Żabki pokazały przedstawienie "Witamy w naszej bajce" na podstawie Akademii Pana Kleksa oraz wierszy Brzechwy, a następnie starsze Myszki, przebrane za kuchcików i kuchareczki, recytowały zabawne wierszyki o swoich rodzicach. Uwieńczeniem występu była kuchenna orkietra i wykonanie Tańca Węgierskiego Brahmsa na przyborach kuchennych. Brawa dla młodych wykonawców! Zapraszamy do Galerii zdjęc

2017-05-16
Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

To jeden z największych i najpiękniejszych skansenów w Polsce. Zrekonstruowane mazowieckie zagrody z XIX w., otoczone ogródkami z drewnianymi płotkami, położone wzdłuż drogi z wierzbami. W gospodarstwach żyją konie, kozy, owce, kury, gęsi i indyki, a nawet spokojnie spaceruje bocian. Wieś ma też swoją szkołę, kościół, karczmę i wiatrak. Przepiękna wycieczka, prawdziwa podróż w czasie... Relacja zdjęciowa w galerii.

2017-05-07
Malinka zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym

Z wielką radością informujemy, że Malinka z gr. Myszki zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Jakie znasz zawody?" organizowanym przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Jej praca przedstawiająca zawód fryzjerki zdobyła II miejsce, pomimo ogromnej konkurencji. Wielkie gratulacje dla małej artystki! Dziękujemy p. Gosi za przygotowanie wszystkich prac naszych przedszkolaków do konkursu.

2017-03-28
Dzień Talentów

I Dzień Talentów Przedszkola Ala i kot za nami. W konkursie wystartowała spora grupa dzieciaczków popisująca się swoimi talentami artystycznymi, wokalnymi, recytatorskimi, konstrukcyjnymi i muzycznymi. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, a jury wybrało najlepsze pokazy. Gratulacje dla zwycięzców oraz dla wszystkich dzieci za przygotowanie i odwagę! A oto galeria zdjęć z występów.

2017-03-21
Witamy wiosnę!

Pierwszy dzień wiosny nasze przedszkolaki spędziły w Chatce Spełnionych Marzeń. Po warsztatach lalkarskich zjadły upieczone przez siebie na ognisku kiełbaski i zajęły się przeganianiem zimy i wywoływaniem wiosny. Marzanna została spalona, a kolorowy gaik przystraja teraz nasze przedszkole. Oby wiosna do nas zawitała na stałe! W galerii imprez ora na naszym profilu FB znajdziecie zdjęcia.

2017-02-22
Otrzymaliśmy prestiżowy tytuł "Przedszkole uczące się".

Od przedszkola wszystko się zaczyna! Jaki wpływ na kształtowanie umysłów ma edukacja matematyczna w przedszkolu? Jak przygotować dzieci, aby odnosiły sukcesy edukacyjne w szkole?

Od stycznia br. nasze przedszkole uczestniczy w programie „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu”. Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. 

 

Strona12